Wiele osób cierpi z powodu przykrej i dość wstydliwej dolegliwości. Mianowicie wzdęty brzuch i niekończące się gazy , których nie wiadomo jak się pozbyć. Objawy te mogą być przyczyną poważniejszych chorób, takich jak kandydoza (1). Mogą też świadczyć o zaburzonym składzie flory bakteryjnej, a to z kolei przyczynia się do rozwoju innych schorzeń i może prowadzić do chorób autoimmunologicznych. Dlatego nie powinniśmy tego lekceważyć i tłumaczyć sobie, że tak już musi być…Jeśli objawy towarzyszą ci od dłuższego czasu, zasięgnij porady specjalisty: dietetyka, doradcy żywieniowego lub lekarza.

My mamy dla ciebie środek doraźny. Można go zastosować przez jakiś czas lub przy wyjątkowych okazjach, takich jak święta (podczas których nietrudno o wzdęty brzuch).

Sposób na wzdęcia i gazy:

Przed posiłkiem należy wypić szklankę wody z dodatkiem łyżki niepasteryzowanego i niefiltrowanego octu jabłkowego.

Taki środek pomoże także przy zgadze. Jeśli czujesz, że zbliżają się objawy towarzyszące zgadze, wypij ocet jabłkowy rozcieńczony w wodzie. (2)

Ewa Cendrowicz

 

źródła:

(1) https://www.youtube.com/watch?v=kPoJnWi0R60

(2) gerson.orgDisclaimer:

Informacje zawarte na stronie służą wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych i nie mogą zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Dlatego w przypadku jakichkolwiek dolegliwości czy chorób, zalecamy skontaktowanie się z lekarzem.